Dům moře a Dům motýlů ve Vídni, 5. září 2020, cena 300,- Kč

Cestovní agentura Trybox » Dům moře a Dům motýlů ve Vídni, 5. září 2020, cena 300,- Kč

Autobusová doprava TRYBOX Hostěradice pořádá výlet

 

Dům moře a Motýlí dům ve Vídni

Dům moře (Haus des Meeres), bývalá protiletadlová věž představuje v jednotlivých patrech tropické sladkovodní a mořské ryby, ryby obývající Středozemní moře, a také žraloky. V nádrži o objemu 300 000 litrů jsou, mimo jiné, žraloci a mořské želvy. Nachází se zde 150 000 litrová nádrž pro kladivouny, v přízemí se můžete projít desetimetrovým Atlantickým tunelem  o objemu 500 000 litrů, která se stala domovem různých druhů ryb žijících v Atlantském oceánu

 

V tropickém pavilonu můžete vidět volně poletující ptáky, pobíhající opice, krokodýly a další zvířata.  Oddělení terárií obývají jedovatí hadi, hroznýšovití, ještěrky a ještěři, listoví mravenci a sklípkani. V zážitkovém akváriu se mohou děti díky „potápěčským přilbám” zabudovaným do dna akvária podívat do světa tropických ryb. V umělé krápníkové jeskyni můžete pozorovat přes sto různých obyvatel jeskyní a dalších zvířat aktivních v noci: obrovské jedovaté stonožky, bičovce a kobylky, jeskynní ryby bez očí nebo štíry.

Dům motýlů je velký secesní skleník s vodopádem a jezírky, kde volně poletují motýli z deštných pralesů.  Schmetterling Haus postavil Friedrich Ohmann. Teplota vzduchu je stálá kolem 30 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu 80 procent. Můžete tu spatřit více než 400 druhů motýlů, kteří pocházejí z Thajska, z Filipín, z Kostariky a Belize. 

Termín: sobota 5. září 2020

 

Cena dopravy:      300,- Kč (v ceně není zahrnuto cestovní pojištění)

Informace o vstupném: Dům moře – dospělí 19 Eur, děti 3-5 let 6 Eur, děti 6-15 let 9 Eur

                                           Dům motýlů – dospělí 6 Eur

 

Autobus bude přistaven na náměstí v Hostěradicích v 7:50 hod, odjezd je v 8:00 hod. Cesta do Vídně potrvá cca 1,5 hodiny, autobus nás vyloží poblíž Domu moře. Po zakoupení vstupenek půjdeme každý samostatně. Asi v 15:00 hod (bude upřesněno) bude autobus přistaven poblíž Domu moře a budeme odjíždět zpět do Hostěradic. Předpokládaná doba návratu do Hostěradic je cca v 16:30 hod.

V průběhu dne je možné navštívit nedaleký Dům motýlů, bližší informace dostanete v cestou.

 

Cestující budou v autobuse sedět podle zasedacího pořádku, který bude vyvěšen u řidiče.

V případě zájmu kontaktujte Jolanu Lapešovou, tel. 604 836 931, Ivetu Věchetovou, tel. 732687580nebo na mailovou adresu autodoprava-trybox@seznam.cz.