Polská Osvětim, 5. září 2020 , cena 800,- Kč Výlet je v letošní roce zrušen!!!

Cestovní agentura Trybox » Polská Osvětim, 5. září 2020 , cena 800,- Kč Výlet je v letošní roce zrušen!!!

Autobusová doprava TRYBOX Hostěradice pořádá poznávací výlet

POLSKÁ OSVĚTIM

 

Koncentrační a vyhlazovací tábory Auschwitz Birkenau… symboly lidské genocidy, jednoho z nehorších míst, které nacisté zřídili na území okupovaného Polska. Stále citlivé místo velkého utrpení, kde lidé přestali být lidmi…

Odkud se vzal název Březinka, proč právě na tomto místě vznikly vyhlazovací tábory? Kdo a proč zde byl internován? Jaký byl denní režim, strava a život, co se dělo s dětmi? Žily tady rodiny společně? Jaké lékařské pokusy na vězních prováděl Dr. Mengele? Kde skončil Rudolf Hess? Dalo se v táboře přežít? Za jakých podmínek a podařil se někomu útěk? Jak probíhal pracovní cyklus plynových komor, co bylo Canada a Sonderkomando? Kde jsou pohřbeni ti, co zemřeli a s čím se setkala ruská armáda při osvobození tábora? Jak mohlo vůbec k tak obrovské lidské tragédii dojít? Existuje spoustu otázek, faktů, dokumentů a vzpomínek… Poznejme je společně při odborné návštěvě muzea… Bude pro nás jenom poučením z nedávné historie, ale i silným životním zážitkem.

Řekněte mi, kde byl v Osvětimi Bůh? A kde byl člověk?” William Styron

Opevněné zdi, ostnaté dráty, hrůzu nahánějící baráky a seřadiště, šibenice, plynové komory i kremační pece… Připomeňte si spolu s námi dobu, ve které byla Osvětim-Březinka největším nacistickým vyhlazovacím táborem Třetí říše.

 

Termín: sobota 5. září 2020

 

Cena dopravy: 800,- Kč

 

V ceně není cestovní pojištění a vstupy. Informace o vstupném - 200,- Kč

 

Autobus bude přistaven na náměstí v Hostěradicích v 8:50 hod, odjezd je v 9:00 hod. Cesta do Osvětimi potrvá asi 5 hodin včetně nutných zdravotních přestávek. Domů dorazíme asi ve 24:00 hodin.

 

Cestující budou v autobuse sedět podle zasedacího pořádku, který bude vyvěšen u řidiče.

 

V případě zájmu kontaktujte Jolanu Lapešovou na tel. 604 836 931 Ivetu Věchetovou na tel. 732 687 580 nebo na mailu autodoprava-trybox@seznam.cz.

 

 

Prosíme o včasné rezervace kvůli omezenému počtu míst v autobuse. Děkujeme.